خانه آموزش هاست و سرور نصب poedit بر روی لینوکس ubuntu (اوبنتو)

نصب poedit بر روی لینوکس ubuntu (اوبنتو)

20 بازدید
0
0
53

مرور اجمالی Poedit

Poedit یک ویرایشگر کاتالوگهای Gettext است که همچنین به عنوان فایل های .po شناخته می شود. این برنامه  با   wxWidgets toolkit ساخته شده است و می تواند در  * buntu شما نصب و اجرا شود. این برنامه برای ایجاد یک مسیر ساده تر و راحت تر برای ویرایش کاتالوگ ها ایجاد شد. poedit اغلب در کار ترجمه استفاده می شود و می تواند یک ابزار بسیار مفید برای استفاده باشد. Poedit تحت مجوز MITS می باشد.

نصب Poedit

برای نصب Poedit از طرق ترمینال :

sudo apt-get install poedit

این دستور به صورت خودکار بسته های مورد نیاز را دانلود و نصب خواهد کرد.

استفاده از Poedit

Poedit را می توان از دسکتاپ Unity و GNOME از طریق ترمینال با دستور poedit و یا از دسکتاپ MATE از طریق Applications ▸ Programming ▸ Poedit. جستجو کرد.

اولین اجرا Poedit

در اولین بار از شما خواسته می شود نام و آدرس ایمیل خود را وارد کنید، این است (به عنوان توضیح داده شده) برای اضافه کردن جزئیات خود را به عنوان مشارکت کننده در هدر فایل .po. شما همچنین می توانید گزینه های دیگر را در زبانه تنظیمات انتخاب کنید یا آنها را لغو کنید. اغلب اوقات، گرچه شما بیش از ورود نام و ایمیل خود نیازی نیست.

ویرایش فایل با Poedit

شما باید فایل .po خود را از آنچه جامعه یا منابع شماست به دست آورید. فایل catalog را با poEdit باز کنید و شما با صفحه اصلی هدایت خواهید شد. در بالای صفحه تمام رشته هایی را که نیاز به ترجمه دارند، خواهید دید. برای شروع ترجمه فقط روی آن یک کلیک کلیک کنید. در جعبه زیر، ترجمه در زبان رشته اصلی نمایش داده خواهد شد. در کادر ویرایش زیر آن، شما باید ترجمه را وارد کنید.

اگر ترجمه شما از یک رشته فقط یک حدس است شما می توانید ارسال کنید، اما علامت گذاری به عنوان فازی، به این معنی که دیگر مترجم می توانید ببینید که شما مطمئن نیستید. برای علامت گذاری به عنوان فازی، علامت سوال مانند آیکون در نوار، زمانی که شما در رشته مورد نظر انتخاب شده است.

شما همچنین می توانید نظر خود را که سایر مترجمین می بینند می توانید اضافه کنید. برای انجام این کار فقط روی آیکون دفترچه یادداشت کلیک کنید و نظر خود را اضافه کنید.

مشاهده محتوا بیشتر
ادامه مطلب شمشاد امیری خراسانی
بارگذاری بیشتر در آموزش هاست و سرور

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
به من اطلاع بده

همچنین ببینید

تست ارتباط ‍پایگاه داده mysql با لاراول

برای اینکه تست کنید ارتباط برنامه لاراول شما با پایگاه داده برقرار است در فایل : routes/we…