اردیبهشت 29, 1398

معرفی نسخه جدید Search Console برای Google Webmaster Tools

رونمایی از نسخه جدید Search Console گوگل وبمستر

چند روزی است که گوگل از نسخه جدید Search Console در گوگل وبمستر تولز رونمایی کرده است . در این نسخه بعلاوه ظاهر و رابط کاربری بسیار زیبا شاهد ابزارهایی بسیار کاربردی نیز هستیم که استفاده از آن بسیار برای شما لذت بخش است .

ابتدا بر دسترسی به این سرویس جدید گوگل می توانید ابتدا وارد پنل سایت در گوگل وبمستر شوید و در منو سمت چپ گزینه Try the new Search Console انتخاب کنید .


 


بعد از کلیک کردن بر روی این دکمه با پیشنمایش زیر مواجه خواهید شد :


توضیحات گوگل در مورد Search Console

چند ماه پیش یک نسخه بتا از یک کنسول جستجوی جدید را به تعداد محدودی از کاربران منتشر کردیم. ما اکنون شروع به انتشار این نسخه بتا برای همه کاربران کنسول جستجو می کنیم تا هر کس بتواند این روند ساده بهینه سازی حضور وب سایت را در جستجوی Google بررسی کند. این قابلیت شامل عملکرد جستجو، پوشش شاخص، وضعیت AMP و گزارش های ارسال کار است. یک پیام زمانی که سایت شما در کنسول Search جدید آماده است، یک پیام ارسال خواهیم کرد.

همچنین گوگل اعلام کرده است که این سرویس در سال جدید میلادی (2018) به مرور تکمیل خواهد شد و هر دو سرویس جدید و قدیم در دسترس خواهد بود !


 تحلیل نتایج جستجو به همراه آرشیو  16 ماه از داده ها در Search Console جدید  !

اگر طرفدار تجزیه و تحلیل جستجو بوده باشید، گزارش جدید عملکرد جستجو جدید را دوست خواهید داشت.

در طول سالها، کاربران در جستجوی اطلاعات بیشتر برای  تجزیه و تحلیل جستجو بوده اند. با گزارش جدید، شما 16 ماه از داده ها را خواهید داشت، برای تجزیه و تحلیل روندهای بلندمدت ساده تر و مقایسه های سالانه بیش از یک سال. در آینده نزدیک، این داده ها نیز از طریق API کنسول جستجو نیز در دسترس خواهند بود.


همچنین شما میتوانید برای اضافه کردن سایت خود به سرویس گوگل وبمستر  –  Google Webmaster Tools از مطلب زیر استفاده کنید :

 

معرفی و افزودن سایت به گوگل وبمستر (Google Webmasters)

درباره نویسنده

شمشاد امیری خراسانی

بنیان گذار گروه توسعه وب آریا پاد - توسعه دهنده PHP - لاراول و وردپرس

پست های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of