خانه آموزش سئو نحوه ساختن یک دسته بندی کاملا سئو شده برای سایت

نحوه ساختن یک دسته بندی کاملا سئو شده برای سایت

14 بازدید
0
0
26

ابتدا لطفا هر اطلاعی که در مورد شکل کلی دسته بندی محتوای سایت داشته اید رو کنار بگذارید  !

دسته بندی نباید بسیار زیرشاخه داشته باشد که شما موضوعی را دوباره به چندین دسته بندی تقسیم کنید – این عمل بسیار کار ناشیانه و غیر حرفه ای در این زمینه است .

 

نحوه نامگذاری یک دسته بندی سئو شده و استاندارد

به طور مثال شما می خواهید برای آموزش زبان php یک دسته بندی ایجاد کنید !

ابتدا یک دسته بندی (مادر) با عنوان ( آموزش زبان های برنامه نویسی ) ایجاد می کنید … سپس دسته بندی (فرزند)  با عنوان (  برنامه نویسی php ) را ایجاد می کنیم . و در نظر داشته باشید که موضوعی مثل ماژول ها php در زیر دسته دیگری قرار می گیرد .

توجه داشته باشید دسته بندی (فرزند) چقدر کلی و حتی یک کلمه آموزش هم در آن نبود ! برای اینکه گوگل همان ابتدا وقتی دسته بندی مادر را نگاه می کند متوجه می شود دسته بندی فرزند مربوط به آن  است ! البته ممکن با من اختلاف نظر داشته باشید ! ولی چرا امتحانش نمی کنید تا نتیجه آن را ببینید ؟!


نحوه تعریف یا قرار دادن لینک دسته بندی

شاید به ذهن شما برسد برای تعریف URL دسته بندی یا همان موضوع بهتر است دقیقا شما از همان کلمات استفاده کنید که متاسفانه ! این عمل هم بسیار ناشیانه است . راه حل چیست ؟

ببینید گوگل که مثل من وشما زبان فارسی رو خیلی خوب بلد نیست ! پس چجوری بفهمه موضوع بندی خرچنگ قورباغه ما یعنی چی ؟‌بسیار سادس ! دقیقا معادل انگلیسی جمله دسته بندی را برای آدرس URL دسته بندی قرار دهید . اینجوری گوگل هم متن فارسی شما برای دسته بندی و هم متن انگلیسی شما را مورد بررسی قرار می دهد !

بند پ : در صورتی که یک کلمه انگلیسی در عنوان شما ( به اجبار و در صورت لزوم ) استفاده شد  نیازی نیست آن کلمه در URL دسته بندی نیز ذکر شود 🙂

تمام این موارد برای پست ها هم صدق می کند که  به آن هم خواهیم پرداخت ! به طور مثال URL این پست :‌ Learn how to build a complete SEO Categories for site خواهد بود 🙂

پ.ن شما می توانید برای تبدیل متن فارسی خود به معادل انگلیسی آن به سرویس قدرتمند گوگل  :  https://translate.google.com استفاده کنید !

مشاهده محتوا بیشتر
ادامه مطلب شمشاد امیری خراسانی
بارگذاری بیشتر در آموزش سئو

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
به من اطلاع بده

همچنین ببینید

تست ارتباط ‍پایگاه داده mysql با لاراول

برای اینکه تست کنید ارتباط برنامه لاراول شما با پایگاه داده برقرار است در فایل : routes/we…