خانه نوشته های آزاد افزایش بسیار زیاد قیمت دامنه و هاست در روز های اخیر

افزایش بسیار زیاد قیمت دامنه و هاست در روز های اخیر

1 بازدید
0
0
10

افزایش قیمت بسیار زیاد فقط در یک ماه !

در ماه های اخیر که بازار ارز بسیار متلاطم است بیشتر از هر چیزی این جامعه آی تی هست که بیشترین ضرر را خواهد داشت .

بیشتر از هر چیزی تغیرات در قیمت دامنه ها و هاست ها و حتی لایسنس های مختلف مانند انتی ویروس ها حس شد . از طرفی به دلیل نداشتن زیرساخت و کم هزینه نبودن هاستینگ های ایرانی تقریبا دلیلی برای جایگزینی ندارد.

افزایش ها به نحوی بود که قیمت یک هاست متوسط با قیمت 38 هزارتومان در ماه اخیر به مرز 90 هزار تومان نزدیک و یا دامنه .com از قیمت 45 هزارتومان به به نزدیک 80 هزارتومان می شود !

چه چیزی در انتظار جامعه آی تی است ؟

شما فکرش را بکنید که دیگر یک توسعه دهنده حتی نتواند امنیت سیستمش را با انتی ویروس تامین بکند .

اکثر ملزومات توسعه دهندگان چه از نرم افزار های ساده برنامه نویسی گرفته تا هاستینگ و دامنه و یا لبتاب های مخصوص (افزایش 2 تا 6 ملیون ) همگی بر حسب دلار سنجیده می شود که قیمت های غیرمنطقی برای آن ها را در بر داشته است .

به طوری که امروزه شاید با این نواسانات بسیار زیاد دلار و عدم حمایت دولت از این بازار قیمت لب تاب تقریبا شبیه طنزی تلخ در آمده .

دولت برای زیرساخت های ای تی کشور ایا بودجه ارزی در نظر گرفته است ؟ یا اینکه تا چند سال اینده به عهد دایناسور ها بر خواهیم گشت ؟ 🙁

زمانی که جامعه آی تی کشور از رشد بایستد پرخ های رشد و توسعه کشور نیز رو به افول می رود. اگر این روند برای سال های اینده نیز ادامه داشته باشد . طراحی یک سایت ساده و یا یک پرتال به نحوی سخت می شود که تصورش هم جالب نیست .

نه تنها توسعه دهندگان رو به رشد حرکت نخواهند کرد بلکه بسیاری در کارشان شکست و ترک صنف میکنند . و همینطور قیمت تمام شده پروژه های ای تی به صورت بسیار زیادی بالا می رود که به سود مصرف کننده نیست .

 

مشاهده محتوا بیشتر
ادامه مطلب شمشاد امیری خراسانی
بارگذاری بیشتر در نوشته های آزاد

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
به من اطلاع بده

همچنین ببینید

افزایش سرعت چهار تا ده برابری سایت وردپرسی شما (حذف علامت سوال از فایل) + ویدئو آموزشی

آيا راه های معمول برای افزایش سرعت سایت وردپرسی مناسب است ؟‌ (WordPress Caching Plugins) م…